Middlesex Hockey Umpires Association LogoMiddlesex Hockey Umpires Association

Next Week's Fixtures/Appointments

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Appointments from other Associations are shown in grey.

Friday 23rd November 2018
Women - Girls Under 18 - South Pools
16:15 @ Godolphin and Latymer SchoolTim Forte (umpire)
Saturday 24th November 2018
Men - South Premier Division One
12:30Banbury v Bromley & Beckenham @ North Oxfordshire AcademyRichard Bishop-Laggett (umpire), Tim Forte (umpire)
14:00London Wayfarers v Spencer @ Kennington ParkRyan Croxon (umpire)
Men - South Premier Division Two
11:30Horsham v Woking @ Christ's Hospital SchoolStuart Fenton (umpire)
13:00London Academicals v Trojans @ City of London AcademyEd Bateman (umpire)
14:30Slough v West Hampstead @ Slough HCMark Smith (umpire)
14:30Staines v Wycombe @ Staines H.C.Rob Riddleston (umpire)
Men - South Reserves
Mark Smith (umpire)
Women - Investec Premier Division
14:00Holcombe v University of Birmingham @ Holcombe ParkDavid Howell (umpire)
Women - Investec Conference East
13:30Bedford v Sevenoaks @ Bedford Sports & Hockey CentreArevinth Sarma (umpire)
Women - Investec Conference West
12:00Barnes v Gloucester City @ Chiswick Boathouse, Dukes MeadowHolly Jane Redpath (umpire)
Women - South Premier Division One
12:30Oxford University v Reading 2 @ Iffley RoadRuth Busse (umpire)
Women - South Premier Division Two
12:30Surbiton 3 v Hampstead & Westminster 2 @ Surbiton HC, Hinchley WoodJoy Elliott-Bowman (umpire)
13:00Woking v PHC Chiswick @ Goldsworth ParkColin Reed (umpire)
Men - London League Premier Division
15:00Southgate 2 v Teddington 2 @ Southgate H.C.Umpires not provided by Middlesex HUA
Men - MBBO Regional 1
13:30Eastcote v Reading 3 @ Eastcote H.C.Keith Boddy, Neil Richards (umpires)
14:30PHC Chiswick v Old Merchant Taylors' @ Liverpool Victoria Sports GroundNarinder Bason, Chris Clarke (umpires)
Men - MBBO Division 1
10:30Eastcote 3 v Sonning 2 @ Eastcote H.C.Keith Boddy, Robert Evans (umpires)
14:30Old Merchant Taylors' 2 v Staines 2 @ Merchant Taylors' SchoolRavi Bhamra, Chris Butler (umpires)
10:30Ramgarhia v Harrow @ Featherstone High SchoolChris Butler (umpire) One umpire to be provided by Ramgarhia
Men - MBBO Division 2
13:30Ashford 2 v Abingdon @ Ashford HCUmpires not provided by Middlesex HUA
Women - South Division 3A
11:30Harrow v Oxford Hawks 2 @ John Lyon School Playing Fields (opp Clem Churchill Hosp)Chris Hulatt, Dave Plummer (umpires)
13:30Southgate 2 v West Hampstead @ Southgate H.C.Joe Godfrey, Arthur Soares (umpires)
Sunday 25th November 2018
Men - Conference West
12:30Cardiff & Met v Chichester @ Welsh Institute of Sport- Sophia GardensNeil Smith (umpire)
14:00Havant v University of Birmingham @ Havant CollegeNeil Smith (umpire)
Men - Surrey Indoor Qualifier
09:00 @ Trinity SchoolArevinth Sarma (umpire)
Men - EH Competitions - Masters 040's Tier 2
13:00Ramgarhia O 40's v Armed Forces 040's @ Featherstone High SchoolKeith Boddy, Rob Riddleston (umpires)
Men - EH Competitions - Masters O40's Tier 1
13:00Indian Gymkhana O40's v Canterbury O40's @ Indian Gymkhana ClubStuart Fenton, Neil Richards (umpires)
Mixed - EH Competitions - England mixed
13:30Eastcote Mixed v Southgate Mixed @ Alec Reed AcademyRavi Bhamra, Robert Evans (umpires)
Wednesday 28th November 2018
Women - South Under 18 Schools Finals
10:30 @ Charterhouse ClubDavid Howell (umpire), Rob Riddleston (umpire)

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk