Middlesex Hockey Umpires Association LogoMiddlesex Hockey Umpires Association

Next Week's Fixtures/Appointments

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Umpires appointed by clubs are shown in green.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Friday 24th November 2017
Women - Girls Under 18 - Schools Qualification Pools
13:00 @ Beaconsfield H.S.Ruth Busse (umpire)
Saturday 25th November 2017
Men - South Premier Division One
13:30Henley v Old Cranleighans @ Reading RoadArevinth Sarma (umpire)
13:30Indian Gymkhana v Winchester @ Indian Gymkhana H.C.Richard Bishop-Laggett (umpire)
14:30Oxford Hawks v London Wayfarers @ Banbury Road Sports GroundTim Forte (umpire)
Men - South Premier Division Two
14:00Purley Walcountians v Guildford @ Purley HCEd Bateman (umpire)
13:30Trojans v Staines @ Trojans HCAlexander Nelson (umpire)
Men - South Reserves
Conor Carmody (umpire)
Women - Investec Premier Division
13:30East Grinstead v Bowdon Hightown @ East Grinstead Hockey & Sports ClubDavid Howell (umpire)
Women - Investec Conference East
13:30Hampstead & Westminster v Bedford @ Paddington Recreation GroundIan Marsh (match official)
13:00St. Albans v Harleston Magpies @ Oaklands CollegeDawn Bonner (umpire coach)
Women - South Premier Division One
14:00Tulse Hill & Dulwich v Teddington @ Dulwich CollegeDavid Offord (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:00Buckingham 2 v Havant @ Stowe SchoolColin Reed (umpire)
11:30Hampstead & Westminster 2 v Witney @ Paddington Recreation GroundColin Reed (umpire)
Women - South Reserves
Clare Ormerod (P) (umpire)
Men - London League Premier Division
15:00Hampstead & Westminster 2 v Canterbury 2 @ Paddington Rec. Grnd.Ravi Bhamra, Rob Riddleston (umpires)
13:30Teddington 2 v Bromley & Beckenham 2 @ Teddington School
Men - MBBO Regional 1
13:30Ashford v Oxford Hawks 2 @ Ashford HCNeil Richards, Arthur Soares (umpires)
14:00Old Merchant Taylors' v Milton Keynes 2 @ Merchant Taylors' SchoolKeith Boddy, Chris Clarke (umpires)
Men - MBBO Division 1
13:30Eastcote 2 v Newbury & Thatcham 2 @ Eastcote H.C.Ian Blackaller, Robert Evans (umpires)
14:30Harrow v Bicester @ John Lyon School Playing FieldsUmpires not provided by Middlesex HUA
13:00Staines 2 v Phoenix & Ranelagh @ Staines H.C.Umpires not provided by Middlesex HUA
Men - MBBO Division 2
12:00West Hampstead 3 v Wotton Wanderers @ Whitefield SchoolUmpires not provided by Middlesex HUA
Women - South Division 3A
12:00Eastcote v Reading 2 @ Eastcote H.C.Wendy Campbell (HW), David Lloyd-Williams (S), Clare Ormerod (P) (umpires)
12:00Southgate 2 v Oxford @ Southgate H.C.Joe Godfrey (E), Inka Goehring (W) (umpires)
Women - South Division 3B
11:45Teddington 2 v Worthing @ Teddington SchoolMark Langley (S), Arnold Weeda (HW) (umpires)
Sunday 26th November 2017
Men - Conference East
13:00Brighton & Hove v Teddington @ Blatchington Mill SchoolDawn Bonner (umpire coach)
14:00West Herts v Old Georgians @ New FieldIan Marsh (match official)
Men - Whitgift Friendlies - Whitgift v Sevenoaks U18
10:00 @ Whitgift SchoolConor Carmody (umpire)
Wednesday 29th November 2017
Women - South Under 18 Schools Finals - Regional final (pool of 4)
11:00 @ Charterhouse ClubRob Riddleston (umpire)

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk